Teknoloji

Petrol devi olarak bilinen Shell, elektrikli araç şarjında ​​dev bir adım daha attı

Petrol ve gaz şirketi Shell, bir yan kuruluş aracılığıyla EV şarj operatörü Volta’yı 169 milyon dolara satın alıyor. Şirketlerin bu yılın ilk yarısında tamamlamayı bekledikleri anlaşma, hisse başına 86 sent değerinde olacak; bu, Volta’nın Salı günkü kapanış fiyatından yaklaşık yüzde 18 daha fazla.

Volta’nın yönetim kurulu anlaşmayı oybirliğiyle onayladı, ancak yine de hissedarların onayına ihtiyacı var. Shell, işlemin tamamlanmasına yardımcı olması için Volta’ya kredi sağlayacaktır.

  • Elektrikli araçlar çarpışma testine nasıl tabi tutulur?

Volta’nın süreksiz CEO’su Vince Cubbage yaptığı açıklamada, “EV altyapısı pazar fırsatı potansiyel olarak çok büyük olsa da, Volta’nın zorlu pazar koşullarında ve devam eden sermaye kısıtlamalarıyla bağımsız olarak devam etmesi çok zor. Hem Volta hem de Shell, “Yeteneği kanıtlanmıştır ve bu satın alma, daha fazla sürücü elektriği tercih ettikçe ihtiyaç duyulan seçenekleri sağlamak için bu yetenekleri ön plana çıkaracaktır.”

Volta’nın ABD’de 3.000’den fazla ve Avrupa’da çok az şarj istasyonu vardır ve genellikle marketlerde ve alışveriş merkezlerinde bulunur.

  • Run Flat lastiği nedir? Run Flat lastikleri gerçekten patlıyor mu?

Bir petrol şirketinin elektrikli araç şarj şebekesi satın alması tuhaf görünse de, Shell bunu ilk kez yapmıyor. Ayrıca 2021’de açıklanmayan bir meblağ karşılığında Birleşik Krallık ağı Ubitricity’yi satın almışlardı. Geçen yıl Hertz ve BP, ABD’de bir şarj ağı kurma planlarını duyurdu.

orhanelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu