Yaşam

Salvador Dali’den Alfred Hitchcock’a Kadrajı Dünya Çapında Olan Ünlü İsim Ara Güler’in Hayatı Film Oluyor

Türkiye’nin en ünlü fotoğrafçılarından Ara Güler’in hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Fotoğraf denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan, yaşadıkları ve çektiği fotoğrafların hikayeleriyle efsaneleşen büyük usta Orta Güler’in hayatına dair detayların nasıl olduğu merak ediliyor. sinemaya yansıyacak.

Gelin detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’nin en ünlü fotoğrafçılarından Ara Güler’in hayatı sinemaya taşınıyor.

Variety dergisi, özel haberinde fotoğraf tutkunlarını heyecandan çılgına çevirecek bilgileri paylaştı.

Salvador Dali’den Winston Churchill’e, Picasso’dan Alfred Hitchcock’a birçok ünlü ismin fotoğrafını çeken ve fotoğrafları ikonik hale gelen Güler’in hayatının beyaz perdeye aktarılacağı haberi sanat camiasında büyük yankı uyandırdı.

17 Ekim 2018’de 90 yaşında kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Ara Güler’in hayatının anlatılacağı filmin yönetmen koltuğunda Aren Perdeci ve Ela Almayanac’ın oturacağı belirtildi.

Ünlü fotoğrafçı Henri Cartier-Bresson’un daveti üzerine Magnum ajansında çalışmaya başlayan ve çektiği fotoğraflarla ‘İstanbul’un Gözü’ lakaplı Orta Güler, değerli birçok olayı takip etmiş ve fotoğraflamış biri olarak dikkat çekiyor. tarihte.

Filmde büyük usta Güler’i kimin oynayacağı henüz belli değil. Ara Güler’in ünlü karelerinden bazılarına birlikte göz atalım.

Yaşar Kemal

Winston Churchill

Süleyman Demirel

salvador dali

sophia loren

picasso

Marlon brando

john berger

İsmet İnönü

Indra Gandhi

Alfred Hitchcock

nazimiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu